Coniedzielnik nr 441

Od redaktora

Drodzy Parafianie!

Wokół idącego przez Palestynę Jezusa kłębiły się tłumy. Tysiące ludzi wsłuchiwało się w Jego słowa, całe rzesze wypatrywały kolejnych znaków, bardzo wielu marzyło  o tym, by z Jego rąk doznać uzdrowienia. Wręcz nie sposób zliczyć tych, którzy przez lata Jego publicznej działalności z bliska się z Nim zetknęli. Tyle, że w olbrzymiej większości były to spotkania przelotne. Niewiele po nich zostało. Ten, ów i jeszcze tamten – wychylili nos ze swoich codziennych spraw, chwilę posłuchali, może dzień czy dwa spędzili na spotkaniu z Mistrzem, a potem wrócili do codzienności. Wyjątków od tej reguły było niewiele. Z imion znamy takich ludzi kilkunastu.  Nie tylko, że spotkali Jezusa, ale to spotkanie zmieniło ich życie. Wśród nich był Mateusz.

Możemy się zastanawiać, jak by wyglądał jego kontakt z Jezusem, gdyby był szanowanym i poważanym przedsiębiorcą czy politykiem. Ile czasu by znalazł, by zainteresować się naukami głoszonymi przez wędrownego rabbiego? Czy zechciałby wsłuchać się w Jego słowa, mogące wnieść ferment w poukładane życie? Na ile byłby skłonny do zrewidowania swojego stabilnego statusu w myśl nauk głoszonych przez Mistrza? Na szczęście nie musiał mieć takich dylematów. Na szczęście (tak tak, paradoks wręcz niesłychany!) był kimś z marginesu. Może nie finansowego, ale społecznego na pewno. To, że Ktoś się nim zainteresował, dostrzegł, powołał, zmieniło wszystko.                       

 Wasi duszpasterze

Aktualności

Co u nas?

Gorąco i serdecznie dziękujemy wszystkim Drogim Parafianom, którzy na jakikolwiek sposób i w dowolnej formie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie liturgii i procesji w uroczystość Bożego Ciała. Jesteśmy wdzięczni za każde zaangażowanie i za każdą chwilę poświęconą, by nasza wspólnotowa cześć oddawana Jezusowi Eucharystycznemu była jak najbardziej godna. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i świątecznych dekoracji. Dziękujemy za udział w asyście procesyjnej i wspólnym śpiewie. Najgoręcej dziękujemy za pobożny i godny udział w świątecznym wydarzeniu, za rozmodlenie i zasłuchanie się w Boże Słowo.

Osiem dni przypadających po najważniejszych chrześcijańskich uroczystościach tworzą tzw. oktawę danego święta. Tradycją oktawy Bożego Ciała jest od wieków udział w codziennych procesjach eucharystycznych (w ograniczonej formie, na krótszych trasach). Ubolewamy, że z powodów dość oczywistych jeszcze w tym roku nie możemy takich procesji w otoczeniu naszej świątyni celebrować. Zapraszamy natomiast do żywego udziału w codziennych nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w kończący oktawę czwartek do poświęcenia wianków symbolizujących pierwociny tegorocznych plonów.