Od redaktora
Drodzy Parafianie!
W najróżniejszych życiowych sytuacjach doświadczamy rozdźwięku między obietnicami a ich wypełnieniem, między postanowieniami a ich realizacją, między dobrymi chęciami a ludzką słabością. Przykłady takich sytuacji z różnych dziedzin życia nieustannie stają przed naszymi oczyma. Trudno pewno byłoby znaleźć kogoś, kto prawdy o rozmijaniu się pięknych planów z szarą rzeczywistością nie doświadczył na sobie. Bynajmniej nie jest sprawą przypadku, że jedno z bardziej znanych polskich przysłów mówi, jaki to kąt zaświatów ma być wybrukowany dobrymi chęciami.
Nasze życie wiary rozpoczęło się od obrzędu chrztu, w którego trakcie wybrzmiały uroczyste zapewnienia i przyrzeczenia. Jako świadomi wierni wiele razy przywołaliśmy je – choćby przy Pierwszej Komunii, bierzmowaniu, czy w obrzędzie Wigilii Paschalnej. Tyle razy każdy z nas deklarował, że wyrzeka się zła. Świadkami ilu takich zapewnień były nasze konfesjonały? Nikt nie wątpi, że olbrzymia większość z nich była autentyczna i szczera. Tylko pytanie: ile z naszych postanowień i obietnic danych Panu Bogu rzeczywiście udało się wprowadzić w życie?
Wspaniałość bycia chrześcijaninem przejawia się w tym, że jako wierzący każdego dnia otrzymujemy od Boga nową szansę. To, że po raz kolejny jej nie wykorzystujemy, Jezusa bynajmniej nie zniechęca. Jego miłość nie ustaje. Tylko czy za którym razem nie okaże się – niestety, po czasie! – że akurat ta szansa była tą ostatnią i więcej już nie będzie?
Wasi duszpasterze.
Aktualności
Biblioteka Publiczna w Drawnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie
ks. Paweł Błasiak, autor książki „Eklezjologia Papieża Franciszka”
Autor syntetycznie przedstawia sposób rozumienia natury i posłannictwa Kościoła widoczny w nauczaniu i posłudze pasterskiej obecnego Ojca Świętego.
ks. Dariusz Doburzyński, autor książki „Piechotą ku zbawieniu czyli dlaczego chrześcijanie powinni pielgrzymować?”
Autor przedstawia rozmaitość form i sposobów chrześcijańskiego pielgrzymowania i w przystępnej formie prezentuje teologiczne ujęcie tego zjawiska.
W trakcie spotkania możliwość nabycia obu pozycji, oczywiście z dedykacjami autorów.
Serdecznie zapraszamy!
Co u nas?
Dziś rozpoczyna się październik, w katolickiej tradycji miesiąc szczególnie wytężonej modlitwy różańcowej. Wielu z nas kultywuje tę piękną modlitwę na co dzień, wielu uczestniczy we wspólnocie Żywego Różańca, a nadchodzące cztery tygodnie są dla wszystkich piękną okazją, by swoją praktykę maryjnej modlitwy odnowić i ubogacić.
Tak, jak w latach ubiegłych, nabożeństwo różańcowe będzie w naszym kościele parafialnym odprawiane w niedziele o godzinie 1700, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej. Dzieci zapraszamy na wspólną modlitwę w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 1630. Szczególne zaproszenie do udziału w tych spotkaniach kierujemy do dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii.
W najbliższą sobotę w liturgii przeżywać będziemy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej – zarazem będzie to pierwsza sobota miesiąca. Wszystkich czcicieli Maryi zapraszamy na Mszę Świętą o 1800. Godzinę wcześniej będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie adoracji będzie medytacja fatimska i wspólna modlitwa różańcowa, a po liturgii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Uczestnicy tej liturgii będą mogli (jak co roku 7 października w naszym kościele) skorzystać z łaski odpustu pod zwykłymi warunkami, z których najistotniejsze to stan łaski, przyjęcie Komunii Świętej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.